Świat lamp stoi przed Tobą otworem. Zwłaszcza że obecnie rynek oferuje szeroki wybór różnego rodzaju oświetlenia. Dowolność jest ogromna, tak więc niezależnie od tego, w jakim mieszkaniu mieszkasz, możesz znaleźć lampy, które będą strzałem w dziesiątkę. Sprawdź, jakie modele możemy Ci zaproponować.

Funkcjonalne i praktyczne lampy z regulacją

Dziś opowiemy Ci coś, niecoś o regulowanych lampach. Po pierwsze design. Modele, które mają regulowane kable i ramiona, mogą znaleźć się na dowolnej wysokości. Takie lampy potrafią wprowadzić do wnętrza dużo energii poprzez wizualny ruch, który wywołują w powietrzu. Najlepiej oddają ten efekt wiszące lampy pierścieniowe i geometryczne modele loftowe. Choć także modele ramienne potrafią wywołać sporo zamieszania. Ruch możesz uzyskać także, kupując pojedyncze lampy z regulowanym kablem w oplocie. 

Wystarczą dwa egzemplarze. Długość kabla jednej lampy ustawiasz np. na 40 cm, natomiast drugiej np. na 70 cm. W ten sposób sprawiasz, że we wnętrzu powstaje ruch. Modele te doskonale budują nastrój, sprawiając, że domownicy czują się w pomieszczeniach rewelacyjnie.

Po drugie – uniwersalność. Lampy regulowane mogą zawisnąć zarówno w wysokich pomieszczeniach, jak i tych niskich. W każdym z nich możesz stworzyć wyjątkowy wystrój za pomocą kilku sztuczek, związanych z oświetleniem. 

Co do uniwersalności lamp regulowanych, to mogą one pojawić się nie tylko na różnych wysokościach, ale i w różnych wnętrzach. Pomyśl tylko, jak pięknie będzie wyglądała awangardowa lampa w stylu loftowym w podwójnej konfiguracji w Twojej łazience.

Regulowane modele potrafią odnaleźć się dosłownie wszędzie. Takie lampy bardzo dobrze wyglądają w pokojach w stylu eklektycznym, czy futurystycznym. Wybór jest naprawdę szeroki i jak widać, mają one wiele zastosowań.

Regulowane lampy wiszące 

Lampy regulowane wiszące są estetyczną i praktyczną dekoracją, która zjawiskowo prezentuje się nad blatami lub kuchennymi wyspami. Gwarantują one doskonałe oświetlenie przestrzeni roboczej. Pomyśl tylko. Plafon zamontowany w kuchni, czy jadalni może wyglądać dość surowo. Jeśli więc chcesz nieco ocieplić wnętrze i sprawić, że stanie się ono bardziej przytulne, wybierz lampy wiszące, które znajdą się znacznie bliżej mebli. Pamiętaj, aby do kuchni, czy łazienki, koniecznie wybierać modele, które są łatwe w pielęgnacji. Tu najlepiej sprawdzi się metal i szkło.

Jeśli zależy Ci na dokładnym oświetleniu dowolnej przestrzeni pod lampą, wybierz model, w którym pojedynczy klosz z oprawką zwisa z podsufitki. Najlepiej, aby miał on w pełni zabudowany klosz bez żadnych prześwitów. Jedynym wolnym miejscem powinno być dno klosza. Dzięki takim cechom lampa będzie bardzo dobrze oświetlała wybrany przez Ciebie punkt.

Wśród bogatej oferty regulowanych lamp wiszących można spotkać także wersje kaskadowe, w których z jednego elektrycznego punktu na suficie grupa wiszących kloszy opada w dół.

Lamp typu pająk– ciekawe wykorzystanie kabla

Lampy pająki to modele, które charakteryzują się nieco dłuższym kablem, który można bezpiecznie podpiąć na odpowiedniej wysokości. Dzięki temu klosz lampy może znaleźć się w dowolnym miejscu. Oczywiście na tyle daleko od sufitu, na ile pozwala długość kabla. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych modeli.

Regulowane lampy wiszące z materiałowym kloszem, czyli klasyka gatunku.

W naszej ofercie znajdziesz także lampy wiszące z możliwością regulacji, w których abażury zostały wykonane z materiału. Mają one z reguły cylindryczne kształty i świetnie sprawdzają się w sypialniach i salonach.

Patrząc na niesłabnącą popularność lamp wiszących, śmiało można powiedzieć, że są to zdecydowanie najmodniejsze ze wszystkich opraw oświetleniowych. Dzieje się tak, ponieważ w swojej rodzinie mają naprawdę wiele modeli pasujących do wszystkich motywów i trendów wystroju wnętrz.

Regulowane lampy sufitowe wysięgniku 

Wielkim hitem tego roku okazały się lampy na wysięgniku. Są to modele, które mogą być zamontowane zarówno na suficie, jak i na ścianie. Dlaczego tak szybko stały się bestsellerem? Ponieważ są bardzo funkcjonalne. Mają szeroki zakres oświetlania przestrzeni. Tak naprawdę ogranicza je jedynie długość ramienia

Dużym i niewątpliwym atutem tego rodzaju oświetlenia jest także to, że lampy te mają regulowane klosze. Dzięki temu całkowicie możesz dostosować kąt i miejsce padania światła w zależności od Twoich potrzeb. Niektóre modele mogą jednocześnie oświetlić np. sufit i podłogę. Pomyśl tylko, jak ciekawą aranżację i grę świateł możesz stworzyć, wykorzystując lampę z regulacją.

Wierzymy, że korzystając z naszych wskazówek, z pewnością znajdziesz lampę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Życzymy powodzenia w zmianach, które zagoszczą w Twoim domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *